Przejdź do treści
Wydarzenia

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2023/24

Kino Oskard zaprasza szkoły i przedszkola do udziału w 18. edycji Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. To świetna okazja nie tylko do integracyjnego spotkania uczniów, ale przede wszystkim – możliwość obejrzenia wartościowych filmów. To oferta dla tych, którzy chcą rozwijać kompetencje swoich podopiecznych, pomagać w rozumieniu współczesnego świata i dać możliwość poznawania polskiej i światowej kinomatografii.

Jak wziąć udział?

Rejestracja jest bardzo prosta. Wystarczy odwiedzić stronę www.nhef.pl i wybrać Kino Oskard lub Kino Kameralne przy ul. Okólnej.

W nadchodzącym roku szkolnym Kino Oskard będzie realizowało cykle edukacyjne:

Przedszkole: Poznajemy emocje – katalog

Klasy 1-3: Cykl indywidualny – katalog

Klasy 4-6: Świat filmu – katalog

Klasy 7-8:  Od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty – katalog

Szkoła ponadpodstawowa: Maturalne motywy w filmie i literaturze – katalog

Trzy z cykli to nowość w projekcie:

„Poznajemy emocje” – zależy nam, aby towarzyszyć najmłodszym widzom w odkrywaniu siebie i swojej wrażliwości, nauce ekspresji własnych uczuć, radzenia sobie z emocjami i kształtowaniu poczucia własnej wartości.

 „Od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty” – prezentujemy filmy mające na celu wsparcie uczniów w przygotowaniu się do pierwszego ważnego egzaminu; to cykl, w którym odwołujemy się do tematyki filmów oraz przedstawianych w nich motywów, wskazując jednocześnie lekturę, w której dany topos można znaleźć.

„Maturalne motywy w filmie i literaturze” –  nowy cykl który, wraz z poprzednim „Film na maturze”, pomaga młodym ludziom w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości z języka polskiego.

SNH przygotowało katalog z pełnym programem oraz mini katalogi dla każdego poziomi nauczania. W programie znajdzie się blisko 20 nowych tytułów, a wśród nich najnowsze przygody „Kici Koci” oraz – uwielbianej przez przedszkolaki – bohaterki animacji „Basia”. W ramach wszystkich cykli zapraszamy także na projekcje filmów, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, klasykę kinematografii, a także tytuły, które są dostępne w Polsce tylko w ramach NHEF.

Przygotowany program pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki, a towarzyszące mu materiały dydaktyczne stanowią pomoc dla nauczycieli i edukatorów w jej realizacji.

Zapraszamy do zapisów poprzez formularz, który jest dostępny na stronie nhef.pl.