Przejdź do treści

O kinie

Tak o nas piszecie. Dziękujemy! I robimy wiele, żeby te opinie były naprawdę zasłużone!

CKiS-DK Oskard

Kino Oskard w Koninie dysponuje trzema salami kinowymi, w dwóch lokalizacjach:  CKiS-DK Oskard przy ul. Aleje 1 Maja 7a oraz CKiS przy ul. Okólnej 47a. Nowoczesne wnętrza, wysokiej jakości sprzęt nagłośnieniowy, oświetleniowy i multimedialny, świetna lokalizacja i najlepsze tytuły filmowe – to nasz znak rozpoznawczy.

Sala Widowiskowa / Kinowa

Największa sala kinowa, zlokalizowana w CKiS-DK Oskard przy ul. Aleje 1 Maja 7a. W niej wszystko praktycznie nowe i pachnące –  od foteli po sprzęt nagłośnieniowo-oświetleniowy (efekt inwestycji pn. „Przebudowa i rozbudowa obiektu Centrum Kultury i Sztuki w Koninie – Dom Kultury Oskard”). W sali zasiądzie 399 osób. Dostosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – posiada pętlę indukcyjną, system audiodeskrypcji, demontowalny pierwszy rząd foteli. Na piętro można dostać się zarówno schodami, jak i windą czy podnośnikiem.

Sala Kino Konesera

W sali Kina Konesera przy ul. Aleje 1 Maja 7a (CKiS – DK Oskard) film obejrzy 49 osób. Miejsce przytulne, kameralne i bardzo nowoczesne. Sala wyposażona jest w profesjonalny system nagłośnieniowy i projekcyjny, a także pętlę indukcyjną oraz w specjalny system, dzięki któremu możliwe są pokazy filmów z audiodeskrypcją. Co ważne, ostatni rząd w sali jest mobilny. W Kinie Konesera serwujemy to, co najlepsze, m.in. w specjalnym cyklu o tej samej nazwie, adresowanym do osób, które preferują filmy ambitne, artystyczne, obrazy twórców niezależnych, interesujące dzieła kina polskiego i światowego. Komentarze do filmów przygotowuje krytyk filmowy Łukasz Maciejewski.

Sala Kino Kameralne

W Kinie Kameralnym przy ul. Okólnej 47a wygodnie zasiądzie 48 osób. Sala jest klimatyzowana, wyposażona w system nagłośnieniowy i projekcyjny, a co najważniejsze małe kino ma to coś, czyli atmosferę. To tu pokazujemy między innymi znany i lubiany cykl „Środy z kinem niezależnym”, prezentujący najlepsze światowe krótkie metraże, w tym regularnie te oscarowe.