Przejdź do treści
Archiwum 14 kwietnia 2024 18:00

Best Polish | 15. LGBT+ | Kino Przy Okólnej

Podczas tej projekcji zobaczymy aż pięć poruszających filmów krótkometrażowych:

„Moje stare”
Reżyseria: Natasza Parzymies
Zofia i Ania to dwie charakterne seniorki. Lata szaleństw mają już za sobą. Nie widziały się od pół wieku, każda poszła własną drogą. Spotkanie po latach owocuje wspólną podróżą, w którą ruszają niczym Thelma i Louise, by wziąć się za barki z życiem i marzeniami.

„Śmierć frajera”
Reżyseria: Krzysztof Grudziński
Członek nacjonalistycznej organizacji mieszka w cichym miasteczku ze swoją matką. Jego życie kręci się wokół treningów i pracy w sklepie. Inni członkowie grupy wyszydzają go z powodu homoseksualności jego brata, który uciekł do Warszawy. Pewnego dnia zostaje zmuszony do podłożenia ładunku wybuchowego na trasie parady równości w stolicy.

 „Tam, gdzie płaczą ptaki”
Reżyseria: Jakub Andrzej Wenda
Szymon mieszka w małej nadmorskiej miejscowości. Przeżywa jeden z trudniejszych etapów w swoim życiu – okres dojrzewania. Monotonne wakacje zakłóca niespodziewana wizyta przyjaciela z dzieciństwa – Filipa. Od tego momentu w chłopcu kiełkuje myśl o eksplorowaniu swojej seksualności. Zwykłe spotkanie na klifie przeradza się w pierwszy wakacyjny romans. 

„Transgresja”
Reżyseria: Diana Szczotka
Diler narkotykowy Dawid spędza wieczór z jedną ze swoich klientek. Godziny mijają, a jego sympatia wzrasta. Nagle orientuje się, że Nadia jest trans kobietą. To spostrzeżenie powoduje wewnętrzny konflikt między tym, w co wierzy a tym, co czuje. Rozpoczyna się wewnętrzna podróż mężczyzny w kierunku odkrycia i akceptacji własnych pragnień.

„Warszawa, Holandia”
Reżyseria: Ming-Wei Chiang
Pośród zgiełku łódzkiej dzielnicy Bałuty młody mężczyzna maskuje swoje prawdziwe „ja”. W gonitwie dorywczych zajęć ostre słowa i wyboiste ulice wypełniają jego dni. Pewna osoba sprawia jednak, że zaczyna dostrzegać coś więcej. Razem przemierzają miasto na skuterze, dzieląc ze sobą posiłki i wspólne chwile. Nieuchronnie zbliża się jednak dzień pożegnania…