Przejdź do treści
Wydarzenia

Wystartowały zapisy do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2021/22

Do 5 października potrwają zapisy szkół do kolejnej edycji Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Ogólnopolski projekt od kilku lat realizowany jest także  w kinie Oskard.

Tegoroczna  edycja programu, który ma za sobą 15 lat doświadczenia, będzie dostosowana do sytuacji epidemicznej oraz obowiązujących obostrzeń sanitarnych. Mając na uwadze bezpieczeństwo nauczycielek i nauczycieli oraz uczennic i uczniów, w tym roku  dostępna będzie elastyczna forma udziału w programie. W praktyce oznacza to, że szkoły będą mogły łączyć projekcje w kinach z seansami online w wygodny dla siebie sposób.

Najważniejsze zmiany, jakie wprowadziliśmy dla komfortu uczestników, to:

  • realizacja indywidualnych seansów stacjonarnych dla jednej lub kilku klas z tej samej szkoły z wideo prelekcjami i omówieniami filmów (zapisy po kontakcie z koordynatorem).
  • możliwość realizowania projektu w wersji stacjonarnej, online lub hybrydowej,
  • swoboda w zmianie formy uczestnictwa ze stacjonarnego na online (w przypadku ponownego zamknięcia kin lub decyzji o nauczaniu zdalnym),
  • ograniczenie liczby osób na seansach stacjonarnych w sali kinowej zgodnie z aktualnymi wytycznymi GIS,

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to filmy dostosowane do wszystkich poziomów edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. To cykle tematyczne oparte na wyjątkowych filmach, dopełnionych o prelekcje, omówienia i propozycje warsztatów plastycznych, karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne do pobrania ze strony www.nhef.pl

Zapraszamy do zapisów przez wypełnienie formularza: www.panel.nhef.pl/zgloszenie