Przejdź do treści
Wydarzenia 3 listopada 2018

Straszna Noc Filmożerców: ZOMBIE NIGHT

„Zombie express” i „Mrok” to horrory, które widzowie zobaczą podczas Strasznej Nocy Filmożerców 3 listopada w kinie Oskard. W tym roku pod hasłem Zombie night . Do zdobycia nagrody.

Straszną Noc Filmożerców rozpoczną o 22.00 konkursy z nagrodami i pokaz horroru „Zombie express”. Przygotuj się do epidemii zombie w pociągu! Koreę Południową ogarnia chaos, a kolejne ofiary dołączają do hord ożywionych trupów. Zarażone osobniki trafiają także do rozpędzonego pociągu. Podróż momentalnie staje się dramatyczną walką o przetrwanie i prawdziwym testem na człowieczeństwo.

Kolejna propozycja to horror „Mrok”, który prezentowany był w ramach ogólnopolskiego przeglądu horrorów Fest Makabra, pokazującego najciekawsze i najoryginalniejsze dokonania światowego kina grozy ostatniego sezonu. „Mrok” to porównywana do kultowego obrazu „Pozwól mi wejść” mroczna i brutalna historia o przyjaźni dwojga samotnych nastolatków i ich nieokiełznanych instynktach. Odważny debiut reżysera i scenarzysty Justina P. Lange’a w błyskotliwy sposób łączy krwawy horror o zombie z przejmującym motywem wykluczenia. „Mrok” został nagrodzony za Najlepszy Scenariusz na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantastycznych Fantaspoa.

Ukrywająca się w lasach nieumarła nastolatka w trakcie polowania spotyka niewidomego chłopca, który właśnie wydostał się z rąk przetrzymującego go porywacza. Ich zaskakująca przyjaźń i wspólna walka z demonami przeszłości zaczną zbierać krwawe żniwo.