Przejdź do treści
Wydarzenia

Przedszkolaki do kina 2014/15

Sprzątamy na wiosnę

27 i 28 kwietnia najmłodsi koninianie sprawdzą co na wiosnę słychać u Bolka i Lolka oraz u Reksia. Tematem kwietniowego spotkania w ramach projektu Kinoprzedszkole będą „Wiosenne porządki”.

Co jest ważne w święta?

Co jest ważne w święta? Jakie wartości i tradycje trzeba pielęgnować , tego dowiedziały się przedszkolaki, które uczestniczyły w kolejnej, drugiej już odsłonie Kino Przedszkola w Kinie Oskard.
W grudniowej akcji uczestniczyły dzieci z Przedszkoli 11, 25, 31 i 32. Kino Przedszkole to nie tylko edukacja, ale także zabawa. Przez cały rok najmłodsi biorą udział w  zajęciach specjalnie dostosowanych do ich wieku.

Kino Przedszkole to ogólnopolski projekt z certyfikatem Filmoteki Narodowej i nagrodą PISF na koncie. A kolejne zajęcia odbędą się już 19 i 20 stycznia. Będzie im towarzyszyć hasło: Bezpiecznie i zdrowo zimową porą.

Wiem co jem

Ruszyło Kino Przedszkole w Koninie. W pierwszych listopadowych zajęciach pod hasłem: Mniej słodyczy, więcej warzyw uczestniczyło ponad 200 dzieci z konińskich przedszkoli. Kolejne spotkanie już 17 listopada.
Kino Przedszkole bawi i edukuje. W listopadzie najmłodsi dowiedzieli się jak zdrowo się odżywiać i jakiej żywności unikać. Kino Przedszkole to ogólnopolski projekt, który posiada certyfikat Filmoteki Narodowej, a w tym roku otrzymał nagrodę Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. To zajęcia filmowo -edukacyjne prowadzone przez cały rok.  Tematykę zajęć, autorka projektu Joanna Zabłocka Skorek (filmoznawczyni, pedagog) dopasowała do wieku przedszkolaków. W projekt
Kino Przedszkole włączyło się 10 konińskich przedszkoli. Dziś do kina zawitały dzieci z Przedszkoli 1, 6, 7 i 32, kolejna grupa pojawi się w Oskardzie 17 listopada.

Najmłodsi koninianie ruszają do kina. Specjalnie dla nich CKiS – DK Oskard realizuje program edukacyjny Kino Przedszkole.

To ogólnopolski projekt, który posiada certyfikat Filmoteki Narodowej, a w tym roku otrzymał nagrodę Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej. Kino Przedszkole bawi i edukuje. Przez cały rok szkolny dzieci będą uczestniczyć  w zajęciach w Kinie Oskard. Spotkania to prezentacja filmów i zabawy edukacyjne.

Tematykę zajęć, autorka projektu Joanna Zabłocka Skorek (filmoznawczyni, pedagog) dopasowała do wieku przedszkolaków. W listopadzie temat spotkania to- Mniej słodyczy, więcej warzyw, czyli wiem co jem. W grudniu najmłodsi dowiedzą się co jest ważne w święta, a  nowym roku będzie mowa o zimowych zabawach, wiosennych porządkach,  o tym co w życiu jest ważne , a na zakończenie zajęć dzieci dowiedzą się jak bezpiecznie spędzić wakacje.

W projekt Kino Przedszkole włączyło się 10 konińskich przedszkoli. A z listopadowych zajęć skorzysta prawie 450 dzieci. To bardzo cieszy, przedszkola są aktywne, otwarte na nowe formy zajęć i edukację małego widza. Na pierwsze zajęcia Kino Przedszkola zapraszamy 13 listopada o 9.30 w Kinie Oskard, na drugie 17 listopada.