Przejdź do treści
Wydarzenia 31 grudnia 2021 19:30

Ostatnia noc roku w Kinie Oskard!

Dwa seanse filmowe z przerwą na pyszny poczęstunek a w finale noworoczny toast. To brzmi jak dobry pomysł na przywitanie Nowego Roku! Zapraszamy na Filmowy Sylwester w Kinie Oskard!

Spotykamy się w sylwestrową noc, czyli 31 grudnia (jeszcze 2021 roku) w CKiS-DK Oskard, by w ekipie najlepszych Kinomaniaków i Kinomaniaczek obejrzeć premiery filmowe, zjeść coś dobrego i wejść w Nowy Rok z OSKAR(d)OWYM przytupem.

Sylwester z kinem rozpoczniemy o godzinie 19:30. Na pierwsze danie – premiera najnowszego filmu Pedra Almodovara „Matki równoległe”. Na drugie – strawa dla ciała, czyli pyszne menu dla każdego. I na deser – przedpremierowy pokaz komedii romantycznej „Szczęścia chodzą parami”. Oczywiście, na późną kolację – noworoczny toast.

fot. Iglesias Mas

„Matki równoległe” – film Pedra Almodóvara, z nagrodzoną za swoją rolę na festiwalu w Wenecji Penélope Cruz, to wyznanie wiary w siłę w kobiet, ich solidarność i odwagę. Czułe, a przy tym żywiołowe; ciepłe, ale niepozbawione dramatycznych zwrotów akcji; pełne nadziei, która przychodzi po bolesnych stratach – „Matki równoległe” portretują życie w jego wszystkich odcieniach. Film został z entuzjazmem przyjęty przez krytykę, która nie szczędzi mu komplementów. „Matki równoległe” to nie tylko tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa. To również mocny głos przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy o przeszłości. I właśnie kobiety, które tworzą pomost pomiędzy przeszłością i przyszłością, okazują się w filmie Almodóvara bezkompromisowymi rzeczniczkami otwartości przynoszącej ulgę i oczyszczenie.

fot. Jarosław_Sosiński

„Szczęścia chodzą parami” – to nieprzewidywalna komedia romantyczna, w której przesądy i wiara w pecha mają się równie dobrze, jak wiara w miłość! Reżyserem filmu jest Bartek Prokopowicz („Narzeczony na niby”), a w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy m.in.: Weronikę Książkiewicz, Michała Żurawskiego, Tomasza Karolaka czy Klaudię Halejcio.
Malwina (Weronika Książkiewicz), przebojowa projektantka samochodów, zakochuje się w Brunonie (Michał Żurawski), wziętym terapeucie par. Choć potrafi on uratować każdy związek, to jego własne historie miłosne tworzą serię spektakularnych katastrof. Przystojny i zabawny, mógłby być mężczyzną marzeń, gdyby nie to, że na kobiety działa jak czarny kot. Sprowadza na swoje wybranki pecha, który z hukiem kończy najbardziej płomienny romans. Nieświadoma ryzyka Malwina, ulega jego czarowi od pierwszego wejrzenia. Mimo że w jej życiu rozpoczyna się seria niefortunnych zdarzeń, Bruno nie zamierza się tym razem poddać. Aby uratować miłość swojego życia, musi znaleźć przyczynę swoich sercowych porażek. Nie uda mu się to jednak bez odrobiny szczęścia.

Sylwestrowe menu: przekąski, sałatki, krem pomidorowy na ciepło, ciasto, napoje (kawa, herbata, soki, woda)