Przejdź do treści
Wydarzenia

Nowa edycja Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej- zapisy na pokazy stacjonarne i online

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dostępne także online! Nowa, dodatkowa formuła powstała, by zapewnić komfortowe i bezpieczne korzystanie z oferty edukacji filmowej. Filmy wraz z prelekcjami edukatorów NHEF i omówieniami po seansach, można oglądać w klasie lub w domu.

Do programu NHEF online nauczyciele mogą zgłaszać swoje klasy w każdej chwili, sami też decydują o terminie pokazu. Rozumiemy obecną sytuację epidemiczną i obostrzenia i chcemy, żeby edukacja filmowa była realizowana w najbardziej bezpiecznych warunkach. Filmy z programu można wygodnie obejrzeć online w domu i omówić wspólnie z nauczycielem w trakcie lekcji lub lekcji online.

Cena za pojedynczy dostęp wynosi 8 zł dla osoby.

Zapisy przez formularz na stronie: http://panel.nhef.pl/zgloszenie
Szczegóły dotyczące online NHEF: https://nhef.pl/nhef-online

4 CYKLE FILMOWE DLA KAŻDEJ GRUPY WIEKOWEJ, NOWOŚCI REPERTUAROWE I EDUKACJA – TAK ZAPOWIADAJĄ SIĘ NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ NA ROK SZKOLNY 2020/2021.

Projekt rozpocznie się w październiku i potrwa do kwietnia 2021 roku. NHEF mają przygotowywać młodych widzów do świadomego, pełnego odbioru dzieła filmowego, zachęcać do rozmowy. Każdy seans poprzedza piętnastominutowa prelekcja wprowadzająca w dany temat. Dla nauczycieli przygotowane są scenariusze lekcji, dzięki którym wyjście do kina można włączyć do programu zajęć: języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii, czy lekcji wychowawczej.

Edukacja filmowa to projekt, który Stowarzyszenie Nowe Horyzonty realizuje już ponad 10 lat. Kino Oskard dołącza do projektu już po raz czwarty. W nowym roku szkolnym w Koninie odbędą się 4 cykle: „Filmowi bohaterowie”, „Młodzi w obiektywie”, „Świat wartości” i „Trudne tematy”. W repertuarze znajda się zarówno filmy, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, klasyka kina, jak i tytuły, które sprowadzone zostały do Polski specjalnie do programu. Zapisy potrwają do 5 października. Cena biletu 7 zł. 

Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową MEN.W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku został włączony do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej należą do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Honorowy patronat nad programem sprawuje organizacja Europa Cinemas.

ZAPISY: HTTP://PANEL.NHEF.PL/ZGLOSZENIE 

PROGRAM:

KATALOG NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ NA ROK SZKOLNY 2020/2021.PDF