Przejdź do treści
Kino Kino Oskard

Młode Horyzonty 2024/2025

Dbamy o młodą widownię, poszerzamy filmowe horyzonty


Rusza nabór do 19. edycji projektu edukacji filmowej Młode Horyzonty, który do tej pory nosił nazwę Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.
Skąd zmiana nazwy? Odświeżamy wizerunek. To, co najważniejsze, pozostaje bez zmian. Misją projektu, który Kino Oskard realizuje od kilku lat, jest dostarczanie edukacji filmowej na najwyższym poziomie, uwrażliwianie na kino i otwieranie przed młodą publicznością nowych horyzontów. Program jest odpowiedni dla uczniów na różnym etapie nauczania, zgodny z podstawą programową oraz polityką oświatową.


Zależy nam, aby edukacja Młode Horyzonty przygotowywała młodych widzów do świadomego, pełnego odbioru dzieła filmowego, aby zachęcała ich do rozmowy i nie zostawiała samych z pytaniami, które mogą się zrodzić w trakcie pokazu. Każdy seans poprzedza prelekcja wprowadzająca w dany temat. Dla nauczycieli przygotowane są scenariusze lekcji, dzięki którym wyjście do kina można włączyć do programu zajęć: języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii, czy lekcji wychowawczej. Dla rodziców kina mogą zaoferować analizy psychologiczne, które przygotują ich do rozmowy z dziećmi o obejrzanych filmach.


Zajęcia prowadzone są przy Okólnej oraz w dwóch salach w kinie Oskard. Ustalamy je indywidualnie z nauczycielkami i nauczycielami.


W roku szkolnym 2024/2025 realizujemy 5 cykli edukacyjnych:
Przedszkole: Chodzę do kina
Szkoły podstawowe:
Klasy 1-3: Filmowe sekrety
Klasy 4-6: Młodzi w obiektywie
Klasy 7-8: Świat wartości
Szkoły ponadpodstawowe: Ważne tematy


Wzorem lat ubiegłych formularz zgłoszeniowy na kolejny rok szkolny można znaleźć na stronie www.edukacja.mlodehoryzonty.pl
Bilety: 10 zł