Przejdź do treści
Wydarzenia 8 marca 2021

Ladies Night: Obiecująca. Młoda. Kobieta

Wyśmienite, nowe spojrzenie na zemstę i popis aktorskich zdolności Carey Mulligan. Film, który zelektryzował publiczność.Prowokacyjny i buntowniczy.

Wszyscy mówili, że Cassie (w tej roli zjawiskowa Carey Mulligan) była obiecującą, młodą kobietą dopóki tajemnicze wydarzenie nagle nie zakłóciło jej przyszłości. Dziewczyna rzuca studia medyczne, wprowadza się z powrotem do zatroskanych rodziców i zaczyna pracę w lokalnej kawiarni.

Ale nic w życiu Cassie nie jest tym, czym się wydaje. Cassie jest niesamowicie inteligentna, kusząco przebiegła, nocą prowadzi sekretne, podwójne życie i realizuje swój mroczny plan. Nieoczekiwane spotkanie da dziewczynie szansę pełnego naprawienia krzywd z przeszłości.

Reżyserką i autorką scenariusza filmu jest Emerald Fennell (do tej pory aktorka: Dziewczyna z portretu, The Crown, Anna Karenina). Jej bliska przyjaciółka, Phoebe Waller-Bridge (Fleabag), zaprosiła ją do współtworzenia drugiego sezonu serialu Obsesja Eve. Jeden ze napisanych przez nią odcinków został nominowany do nagrody Primetime Emmy Award. Fennell poszła za ciosem i zajęła się fabularnym debiutem. Tak powstała OBIECUJĄCA MŁODA KOBIETA, niesamowita kombinacja kina zemsty, komedii romantycznej i mrocznego thrillera okraszona świetną muzyką i genialnymi stylizacjami.

Film otrzymał aż 4 nominacje do tegorocznych Złotych Globów (Najlepszy film, Najlepsza aktorka, Najlepszy reżyser, Najlepszy scenariusz).

Słodką przekąskę dla Pań przygotowała firma Kupiec.


Reżyseria: EMERALD FENNELL
Obsada: CAREY MULLIGAN, ALISON BRIE, BO BURNHAM
Produkcja: USA 2020
Gatunek: dramat/kryminał
Data premiery: 5.03.2021r.
Czas: 114 minut