Przejdź do treści
Archiwum wrzesień - październik 2022

Kino Dzieci – Razem mamy supermoc

W Kinie Oskard po raz kolejny będą rządziły dzieci! To właśnie dla nich już 24 września rusza Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci – święto młodych widzów oraz ich opiekunów.

 

Mądre, wartościowe filmy, które nie są nudne – takie tytuły będzie można zobaczyć w Kinie Oskard podczas festiwalu. Animacje, komedie, kino familijne, filmy polskie i zagraniczne – repertuar jest bardzo bogaty i na pewno widzowie (ci młodsi i nieco starsi) znajdą coś dla siebie.

MFF Kino Dzieci to wydarzenie skierowane do dzieci od 4 roku życia oraz ich opiekunów. Ideą, która od początku przyświeca festiwalowi, jest udostępnianie szerokiej publiczności wartościowych filmów, które wyróżniają się walorami edukacyjnymi, artystycznymi oraz produkcyjnymi.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, a festiwal dniach 24 września – 2 października odbędzie się stacjonarnie w 20 miastach w Polsce, w tym – w Koninie. Dzięki festiwalowi na ekranach polskich kin pojawiają się wyselekcjonowane tytuły, w tym europejskie i międzynarodowe produkcje – filmy aktorskie, animacje, filmy dokumentalne oraz seriale dla dzieci.

Bilety w cenie 13 zł do nabycia online na www.ckis.konin.pl i w kasie CKiS-DK Oskard.

 

Kino Dzieci: warsztaty „Moja pasja to moja moc”
24 września 13.30 Kino Oskard

Co to jest pasja? Czy pasja jest moją mocą?
Zabawa i nauka poprzez pasje.
Jak pasja może mnie rozwijać?

Zapraszamy na warsztat filmowo – psychoedukacyjny pełen zabaw interakcyjnych, na którym będziemy podejmować temat pasji, zainteresowań, tego co lubimy robić. Spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie czy pasja może być tajną mocą w walce z wszelakimi przeciwnościami i jak może pomóc nam lepiej radzić sobie w codziennym życiu.

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 6-9 lat. Rozpoczną się o 13.30 i potrwają do 15.00. Rodziców w czasie warsztatów zaprosimy na kawę.

Zajęcia poprowadzi Marcin Majkut – trener umiejętności psychospołecznych. Od 2010 r. prowadzi warsztaty i szkolenia psychoedukacyjne na dzieci, młodzieży i dorosłych. Autor scenariuszy lekcji wychowawczych w programie Filmoteka Szkolna, analiz psychologicznych i materiałów dydaktycznych do filmów dla dzieci i młodzieży Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej i Fundacji Generator. Absolwent Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych w SWPS w Warszawie. Dyplomowany aktor. Absolwent Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia na www.ckis.konin.pl i w kasie.

 


Kino Dzieci: Najlepsze urodziny Królika Karola

Kino Dzieci: Przytul mnie. Poszukiwacze miodu

Kino Dzieci: Yuku i magiczny kwiat

Kino Dzieci: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona

Kino Dzieci: Detektyw Bruno

Kino Dzieci: Szkoła magicznych zwierząt

Kino Dzieci: Głowa pełna ciebie

Kino Dzieci: Lato, kiedy nauczyłam się latać

Kino Dzieci: Mecz o wszystko

Kino Dzieci: Za duży na bajki