Przejdź do treści
Wydarzenia 31 grudnia 19:00

Filmowy Sylwester 2022

Spędź ostatnią noc roku w Kinie Oskard!

Przywitaj Nowy Rok w szampańskim nastroju w Kinie Oskard! Dobry humor zapewnią dwa świetne filmy i pyszny poczęstunek. Spędzić ostatnią noc roku z Kinomaniakami to nasz przepis na idealny Filmowy Sylwester!

Spotykamy się 31 grudnia (jeszcze 2022 roku) o godz. 19.00 w CKiS-DK Oskard. I już na początku zabierzemy Was na bezludną wyspę! Obejrzycie rewelacyjny film „W trójkącie” nagrodzony Złotą Palmą w Cannes. To szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów.

Po solidnej dawce śmiechu przyjdzie pora na porcję… pyszności! Między filmami przygotujemy dla Was smaczny i zdrowy poczęstunek, żebyście mieli siłę na kolejny seans.

Tym razem zobaczycie polski tytuł „Na twoim miejscu” w reżyserii Antonio Galdámeza. To komedia o zamianie ciał, czyli dobrze znany schemat, ale w nowym, rodzimym wydaniu!

Zapraszamy na Filmowy Sylwester w Kinie Oskard!

Podczas sylwestrowej nocy zobaczymy filmy:

„W trójkącie”

Reżyseria: Ruben Östlund
Gatunek: komedia, dramat
Produkcja: Niemcy, Francja, Szwecja, Wielka Brytania 2022
Czas: 147’

„W trójkącie” to nagrodzona Złotą Palmą szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów.
 
Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda („Turysta”, „The Square”), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów. Wszyscy płyniemy statkiem, który już dawno obrał kurs na katastrofę. Uratuje nas tylko śmiech!

https://www.youtube.com/watch?v=SrcAQkf3uik

„Na twoim miejscu”

Reżyseria: Antonio Galdámez
Gatunek: komedia
Produkcja: Polska 2023
Czas: 110’

Chyba każdy chciałby chociaż raz w życiu znaleźć się w skórze płci przeciwnej… Bohaterowie „Na twoim miejscu” dostają taką szansę. Film w reżyserii Antonio Galdámeza to komedia, która w lekki sposób rozprawia się z ważkimi tematami, ukazując uniwersalną prawdę o międzyludzkich relacjach. Kaśka i Krzysiek – młode, atrakcyjne małżeństwo z uroczym synkiem i mieszkaniem w malowniczej okolicy. Wydaje się, że powinni być szczęśliwi, a jednak są na skraju rozwodu. Każdy dzień spędzają tak samo – na kłótniach. Aż do poranka, od którego muszą współpracować jak jeszcze nigdy dotąd. A wszystko przez… zamianę ciał. Od teraz Krzysiek jest Kaśką, a Kaśka Krzyśkiem. Każde z nich musi przejąć obowiązki tego drugiego i stawić czoła problemom, o których istnieniu wcześniej nie miało pojęcia… Zamiana ciał jest tylko wytrychem, z którego korzystają twórcy filmu, żeby móc powiedzieć kilka niebanalnych słów o współczesności. W rolach głównych Paulina Gałązka i Miron Jagniewski. Na ekranie partnerują im m.in. Maria Pakulnis, Magdalena Lamparska, Jan Frycz, Michał Czernecki i Delfina Wilkońska.

https://www.youtube.com/watch?v=KpUg1OuqNu4