Przejdź do treści
Wydarzenia 14 lutego 2020

Filmowe Walentynki w kinie Oskard 2020

14 lutego w Walentynki zapraszamy na filmową randkę, podczas której będzie można zobaczyć dwa filmy, piękną i dramatyczna historię Cohena i jego muzy: „Marianne i Leonard: Słowa miłości” oraz zabawną i poruszającą komedię „Miłość mojego brata”.

 

„Marianne i Leonard: Słowa miłości”

Historia miłości Leonarda Cohena i jego norweskiej muzy Marianne Ihlen. Ich miłość zaczęła się na początku lat 60. na idyllicznej greckiej wyspie Hydra, która była wówczas mekką zagranicznych artystów, pisarzy i muzyków. Tutaj młody Cohen zmagał się z marzeniami o zostaniu pisarzem, a Marianne próbowała dojść do siebie po nieudanym małżeństwie. Film opowiada o tym, jak ewoluowała ich miłość, kiedy Leonard stał się już odnoszącym sukcesy muzykiem, o tym jaką niezwykłą siłą inspirowania innych emanowała Marianne. To dzięki niej powstały nieśmiertelne piosenki „So Long, Marianne” czy „Bird on a Wire”. Wykorzystując archiwalne nagrania i wywiady, Nick Broomfield opowiada o pięknej i romantycznej miłości. Aż do ostatniego, niezwykle przejmującego rozdziału. Marianne i Leonard zmarli w 2016 roku w odstępie trzech miesięcy.

 

„Miłość mojego brata”

Przekomiczna, poruszająca, empatyczna komedia o trudnej rodzinnej relacji w reżyserii jednej z ulubionych aktorek Xaviera Dolana – Moni Chokri. Film pokazywany był na ostatnim festiwalu w Cannes w sekcji Un Certain Regard, gdzie zdobył Nagrodę Jury Coup de Coeur.
Debiutująca w pełnym metrażu Monia Chokri tworzy słodko-gorzki portret niełatwej relacji pomiędzy siostrą a bratem. Chwilami wzruszającej, kiedy indziej nieco toksycznej.
Kariera Sophii stanęła pod dużym znakiem zapytania. Kobieta musi przełknąć gorycz porażki, gdyż nie udało jej się zdobyć wymarzonej pracy. Co więcej, jako bezrobotna zmuszona jest do tego, by przynajmniej na jakiś czas wprowadzić się do mieszkania brata. Czas wypełnia im słodkie lenistwo, imprezy i niekończące się rozmowy. Sielanka nie trwa jednak wiecznie, a kończy się z chwilą, gdy Karim spotyka na swojej drodze atrakcyjną kobietę…

 

Zapraszamy 14 lutego do Kina Oskard Kameralnie przy ul. Okólnej 47 a o 19.00. bilety w cenie 20 zł można kupić w kasie kina lub online.