Przejdź do treści
Wydarzenia 13 listopada 2022

Europejski Dzień Kina Artystycznego: Bezmiar

13 listopada na całym kontynencie, w tym w Kinie Oskard, odbędzie się Europejski Dzień Kina Artystycznego. Widzowie zobaczą przedpremierowo film: „Bezmiar” z Penelope Cruz. Premiera filmu planowana jest na początek 2023 roku.

Kina są ważną częścią krajobrazu kulturowego i wzbogacają społeczności na całym świecie, w miastach i na wsi. Kino łączy ludzi niezależnie od wieku, pochodzenia, wykształcenia czy dochodów, a kina studyjne odgrywają kluczową rolę w promowaniu różnorodności kulturowej.

W Kinie Oskard 13 listopada o 18.30 widzowie zobaczą film „Bezmiar”.  To najnowszy film z laureatką Oscara Penelope Cruz. Film w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Emanuele Crialese znalazł się w konkursie głównym tegorocznego 79. MFF w Wenecji, gdzie otrzymał  12 minut owacji na stojąco.

Jest to film piękny film o bezmiarze uczuć, o dojrzewaniu niezależnie od wieku, a „Cruz trzyma film razem jak siła grawitacji i ma cudowną, autentyczną chemię ze wszystkimi dziećmi, które grają tutaj jej dzieci, zwłaszcza z Giuliani.” (The Hollywood Reporter).

Co więcej „W urzekającym dramacie w reżyserii Emanuele Crialese’a Penelope Cruz jest jak skrzyżowanie Sophii Loren z blaskiem słońca.” (Screen Daily).

Organizatorami Europejskiego Dnia Kina Artystycznego są Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-house’owych (CICAE), przy wsparciu Europa Cinemas.

https://www.youtube.com/watch?v=qTtF1M0iniI&ab_channel=CICAEArthouseCinemas