Przejdź do treści
Wydarzenia 21-22 kwietnia 2023

Nowe Horyzonty Tournée 2023

Po dwuletniej przerwie wracamy z wydarzeniem, które cieszyło się ogromną popularnością w kinach studyjnych w całej Polsce. Na kwiecień zaplanowaliśmy Nowe Horyzonty Tournée, czyli specjalny przegląd trzech wyjątkowych, festiwalowych tytułów, które nie miały jeszcze swoich premier w Polsce.

W Kinie Kameralnym przy Okólnej 21 i 22 kwietnia zobaczycie:

•             Kawałek nieba reż. Michael Koch – najoryginalniejszy film Berlinale 22 (Wyróżnienie Specjalne), który wygląda niczym reklama Milki wyreżyserowana przez Bruno Dumonta;  hołd dla kobiecej siły i wzruszająca opowieść o miłości. 21 kwietnia 19.00.

•             Pacifiction reż. Albert Serra – kino totalne i hipnotyzujące, przesiąknięte ironią, gorzkim romantyzmem oraz atmosferą dekadencji; historia ma formę egzystencjalno-politycznego kryminału. 22 kwietnia 17.00.

•             Pod ziemią reż. Michelangelo Frammartino – Nagroda Specjalna Jury na festiwalu w Wenecji;  film wypełniony głęboką duchową treścią, pięknem natury i poruszającym losem pasterza, zapisanym na jego twarzy. 22 kwietnia 20.00.